3 Ağustos 2017 Perşembe

Yazılım Nasıl Öğrenilir ?
                           
        

                 Yazılım Nasıl Öğrenilir ? 
      Ezberleme, Anla

       Yazılımda iyi olan kişilerin nasıl o kadar şeyi hatırladığını merak ederiz. Aslında burada ki anahtar nokta, hatırlamak değil işin mantığını kapmaktır. Her kod farklıdır, diyelim ki kodu ezberlediniz ama aynı kod farklı bir şekilde önünüze geldi bu durumda ne yapacağınızı bilemezsiniz.

    Aktif Öğrenici Olun

 Her öğrendiğinizi not alıp bir daha o nota geri dönmeyecekseniz, bu pasif bir öğrenme şeklidir, en azından yazılımcılar için.
 Öğrendiğiniz kodu ve bilgiyi pratiğe geçirmelisiniz eğer kullanamıyorsanız bununla ilgili araştırmalısınız.

   Kodlarla Oyna

 Her ne amaçla yaparsanız yapın, o işten zevk almazsanız olmaz. Yazılımın bir güzelliği kendiniz kullanabileceğiniz uygulamalar yapıyor olmanızdır. Örneğin, internette hazır paylaşılmış olan Youtube video indirme uygulaması ile birlikte reklamsız ve virüssüz video indirebilirsiniz.

  Aynı kod üzerinde oynamalar yapın.

  Hata Yapın 

Bir yazılımcı hata yapmıyor ise gelişmiyordur. Bugün dünyanın en iyi şirketleri her gün problem çözen şirketlerdir.

 İngilizce Öğrenin 
  
 İngilizceyi sevmeniz bunun için yeterli, bilmiyorsanız bile kelime çevire çevire iyi bir hale getirirsiniz. Yani ingilizce'nin bir bahane olmasından kurtulun.

Örnek Kodları İnceleyin, blogları inceleyin, bir satır bile olsa hergün kod yazın. Hergün yeni bir şey öğrenin ve teknolojiyi takip edin. Zor ve sıkıcı günler olabilir ama bu sevdiğiniz işi bırakmanız için bir bahane olmamalıdır. 

Stackoverflow, github gibi siteleri eğlenme mekanınız haline getirin.  Önceki Yazı
Sonraki Yazı

YAZAR HAKKINDA

0 yorum: