13 Nisan 2017 Perşembe

Hacamat Yaptırmanın Faydaları


hacamat yaptırmak

 Yunan, Arap , Hindi , Türk , Çin ve daha bir çok kültür hacamat ile tanışmış durumda .Hacamat Peygamber Efendimiz (SAV) tarafından tavsiye edilmiş ve övülmüştür.


 Kan aldırma yollarının en güzeli hacamattır (yahut hacamat sizin en iyi tedavi yollarınızdır.)”(Buhâri, Tıp 13; Müslim, Musakat 62)
“Yâ Muhammed! Size, tedavi maksadıyla kan aldırmanızı tavsiye ederiz. Ümmetine de kan aldırmalarını tavsiye ediniz!” 
 “Hacamat olmak aç karnına daha faydalıdır. Hacamat olmak, aklı ve hıfzetme (ezberleme) gücünü artırır. Hafız olanın da hıfzetmek kabiliyetini kuvvetlendirir. Artık kim hacamat olmak isterse Allâh’ın ismini zikrederek perşembe günü hacamat olsun.” (İbn Mâce, Kitâbu’t-Tıb, 22)

     Hacamat'ın Faydaları Nelerdir 


      Kanın Zehrini Giderir
  •   Vücudumuzda meydana gelen bir çok hastalığın nedeni asidik toksinler ve kan'ın kirliliğidir.Düşünün kan sürekli vücudunuzda dolaşıyor fakat temiz değil ! Arabanızın bile kirli kalmasından rahatsız olurken vücudunuzda kirli kan dolaşması kabul edilebilir bir durum değildir .Hacamat ile birlikte , vücudunuzda ki yararsız , istenilmeyen kandan kurtulursunuz ve organlarınızın performansını artırırsınız .Vücudunuzda temiz kanın dolaşması ile birlikte bir çok hastalıktan korunmuş olursunuz .
       Gelişmiş Kan Dolaşımı 

  • Sağlığımız vücudumuzda her organı , her köşeyi dolaşan kanın kalitesine , lenfatik  ve hormonsal akışkanlara bağlıdır.Bu akışkanların durgunlaşması durumunda vücudumuz sıkıntı çekiyor .Hacamat ,  toplanmış kanı görevlendirip , kanın sirkulasyonunun hızlamasını sağlar .
  • Kan vücudumuzun bütün organlarına kolay bir şekilde ulaştığı sürece , daha sağlıklı hissederiz .
        Bağışıklığı Artırır 
  • Hacamat'ın vücuda diğer bir büyük faydası ise ağrıyı ve kaslarda ki sertliği azaltmasıdır .
  • Zehirden arındırılmış olan kandan durgun , hareket etmeyen katılaşmış  kanı uzaklaştırır.
       Vücut Sistemlerinin Düzenlenmesini sağlar 
  •  Hacamat uygulamanın diğer bir yararı  , hacamat'ın doğru yerlere uygulanması halinde karaciğer  , böbrek , üst ve alt solunum yolu hastalıkları  , jinekolojik hastalıklar gibi problemlerini giderir.Hacamat ; baş ağrısı , sırt ağrısı , eklem yangısı ,astım , cilt problemleri , anemi , depresyon ve duygusal problemlere iyi gelir .


Önceki Yazı
Sonraki Yazı

YAZAR HAKKINDA

0 yorum: